UWAGA! Ta strona Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia używa cookies i podobnych technologii.

Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zrozumiałem

AKTUALNOŚCI

Tegoroczny Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Golinie połączony będzie z obchodami 50. rocznicy koronacji koronami papieskimi cudownego golińskiego obrazu.

Czytaj więcej: Wielki Odpust 2020 i 50. rocznica koronacji

W tym roku przypada 50. rocznica koronacji koronami papieskimi przez kard. Stefana Wyszyńskiego Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Golinie. Główne uroczystości planowane są na 23 sierpnia 2020 roku. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

W tym roku procesja Bożego Ciała będzie wyjątkowa. Po Mszy św. o godz. 10.00 nastąpi objazd ulicami naszej parafii. Bardzo prosimy o przystrojenie domów i trasy przejazdu, a na Adorację Najświętszego Sakramentu wychodzimy przed swoje domy.

Czytaj więcej: Boże Ciało 2020
  1. Wypełniamy wszystkie polecenia władzy świeckiej i duchownej – na nabożeństwach może być obecnych tylko 5 osób (chrzty, pogrzeby, Msze św.).
  2. Biskup kaliski udzielił do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych na dotychczasowej zasadzie.
  3. GORZKIE ŻALE i DROGA KRZYŻOWA – z udziałem wiernych odwołane.
  4. Inne spotkania zawieszone do odwołania.
  5. INTENCJE MSZALNE – odprawię w oznaczonym terminie, łączymy się duchowo pozostając w swoich domach.
  6. TRIDUUM PASCHALNE – bez udziału wiernych.
  7. Chrzty, śluby, jubileusze itp. możemy przełożyć na inny termin.
  8. Serdeczna prośba o włączenie się w swoich domach do modlitwy w intencji tak bardzo pilnych: ANIOŁ PAŃSKI, KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, RÓZANIEC oraz swoje osobiste pacierze.

Proboszcz
ks. Janusz Pytlik

Odpust Golina 2019

Tegoroczny Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia obchodzić będziemy na przełomie sierpnia i września. Zgodnie z wieloletnią tradycją główne uroczystości odpustowe odbywają się w pierwszą niedzielę po wspomnieniu św. Augustyna. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. kanonik Jarosław Gzik - proboszcz parafii w Żerkowie, jednak uroczyste świętowanie rozpoczniemy już w piątek. Szczegółowy program na plakacie.

Czytaj więcej: Wielki Odpust 2019
Odpust Golina 2016

W tym roku nasz Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia obchodziliśmy na początku września. Zgodnie z wieloletnią tradycją główne uroczystości odpustowe odbywają się zawsze w pierwszą niedzielę po wspomnieniu św. Augustyna.

Czytaj więcej: Wielki Odpust w Golinie już za nami

LITANIA DO MATKI BOŻEJ

SPOWIEDŹ

Codziennie w godzinach:
7:00-7:30 i 17:30-18:00

W niedziele i święta:
pół godziny przed każdą Mszą św.