UWAGA! Ta strona Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia używa cookies i podobnych technologii.

Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zrozumiałem
Odpust Golina 2016

W tym roku nasz Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia obchodziliśmy na początku września. Zgodnie z wieloletnią tradycją główne uroczystości odpustowe odbywają się zawsze w pierwszą niedzielę po wspomnieniu św. Augustyna.

Nasze parafialne świętowanie rozpoczęliśmy już w piątkowy wieczór. Udaliśmy się na parafialny cmentarz, gdzie modliliśmy się w intencji zmarłych. W sobotę parafianie mięli okazję do spowiedzi świętej. Ponadto o godzinie 1700 odprawiona została Msza św. w intencji strażaków, którzy do stóp golińskiej Matki Bożej przybyli w pielgrzymce po raz siódmy.

W niedzielę o godzinie 1100 proboszcz Janusz Pytlik wraz z delegacją niosącą feretrony i ubraną w ludowe stroje przywitał piesze pielgrzymki z Jarocina, Witaszyc i Siedlemina. O godzinie 1200 rozpoczęła się uroczysta Suma odpustowa, której przewodniczył o. Joel z Klasztoru O. Franciszkanów z Jarocina. Uroczystości odpustowe zakończyliśmy Mszą św. i Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00.

Po każdej Mszy świętej pielgrzymi mogli zakupić specjalne WOTA (certyfikaty, pocztówki i medaliony), z których całkowity dochód przeznaczony jest na remont golińskiego sanktuarium.

Msze św. w intencji pielgrzymów zostaną odprawione o godz. 18.00: Jarocin - 12 września, Witaszyce - 13 września, Siedlemin - 14 września.

W przyszłym roku Wielki Odpust odbędzie się  w dniach 1-3 września.

LITANIA DO MATKI BOŻEJ

SPOWIEDŹ

Codziennie w godzinach:
7:00-7:30 i 17:30-18:00

W niedziele i święta:
pół godziny przed każdą Mszą św.