Odpust Golina 2019

Tegoroczny Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia obchodzić będziemy na przełomie sierpnia i września. Zgodnie z wieloletnią tradycją główne uroczystości odpustowe odbywają się w pierwszą niedzielę po wspomnieniu św. Augustyna. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. kanonik Jarosław Gzik - proboszcz parafii w Żerkowie, jednak uroczyste świętowanie rozpoczniemy już w piątek. Szczegółowy program na plakacie.

W piątkowy wieczór udamy się na parafialny cmentarz, gdzie będziemy modlić się w intencji zmarłych. Również w piątek będzie okazja do spowiedzi świętej - od godz. 16.00.
W sobotę o godzinie 17:00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji strażaków, którzy do stóp golińskiej Matki Bożej przyjdą w pielgrzymce po raz dziesiąty. W pielgrzymce uczestniczą zwykle druhowie z kilku ościennych powiatów.
W niedzielę o godzinie 11:00 proboszcz ks. Janusz Pytlik wraz z delegacją niosącą feretrony i ubraną w ludowe stroje przywita piesze pielgrzymki, które przyjdą do naszego sanktuarium. O godzinie 12:00 rozpocznie się uroczysta Suma odpustowa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy u stóp golińskiej Matki Bożej Pocieszenia, w odnowionym ołtarzu i prezbiterium.

Po każdej mszy świętej będzie można zakupić specjalne WOTA, z których całkowity dochód przeznaczony jest na remont golińskiego sanktuarium.